Facebook Pixel Code

מה הקשר בין גוגל מפות לקידום העסק?

תוכן עניינים

גוגל מפות – Google Maps

התחרות הגדולה של בעלי העסקים היא לא רק באיכות המוצר או במחיר האטרקטיבי שהם משווקים. אלא, התחרות היא להגיע לעוד לקוחות וקהל יעד דרך קידום בית העסק ברשת האינטרנט. להיות מפורסמים בכמה שיותר דפים ורשתות-חברתיות ולהיות שם כמה שיותר גבוה בראש הרשימה. מלבד קידום העסק במנוע החיפוש של גוגל, ברשתות החברתיות כמו למשל: facebook או instagram ,דפי נחיתה וכו'. יש דרך מצוינת נוספת שאפשר לקדם את בית העסק והיא בעזרת גוגל מפות.

מה הקשר בין גוגל מפות לקידום העסק?

גוגל מפות הוא אפיק פרסום נהדר לבתי עסק ובמיוחד לבתי עסקים פיזיים כמו חנויות, מסעדות תחנות דלק ,בנקים וכדומה. קצב הגדילה של תוצאות מבוססות מיקום גדל בעשרות אחוזים לעומת קצב הגדילה של חיפושים אחרים בגוגל בשנים האחרונות.

כאשר אדם  מחפש במחשב או בנייד שלו עסק, מוצר או שירות מסוים גוגל מפות נותנת לו את האפשרויות הקרובות למקום שבו הוא נמצא או את העסקים המקודמים ביותר באזור.

למשל, אם נחפש "מטבחים בחיפה" בגוגל, תוצאות החיפוש הראשונות יהיו המודעות הממומנות. לאחר מכן, תוצאות החיפוש של גוגל מפות כולל מפה עם סיכות המסמנות את המיקום של חניות המטבחים הקרובות ביותר למחפש או המקודמות ביותר ולאחר מכן התוצאות האורגניות.

מטבחים בחיפה בגוגל
תוצאות חיפוש: מטבחים בחיפה בגוגל

כיום, כמעט כל מוצר נמצא באינטרנט או מוצר דומה לו ומרבית האנשים נעזרים בבחירה ובבדיקה של המוצר או השירות שהם מעוניינים. אבל גם בעולם אינטרנטי הרגלי הצריכה של הרוב לא השתנו והם עדיין מעדיפים לרכוש מהחנות עצמה ולא ברכישה מקוונות. זאת אומרת שגוגל מפות עוזרת גם להפוך משתמשים מקוונים למכירות לא מקוונות.

חשוב להבין שהעולם היום הוא דינמי ומהיר וכאשר לקוח פוטנציאלי מחפש מוצר או שירות הוא מושפע ממה שהוא רואה בתוצאות החיפוש באופן מקומי. ובגלל זה חשוב מאוד שתהיו בראש החיפושים בגוגל ותרוויחו לקוח ותחסכו את מרבית מאמצי השיווק.

איך עושים את זה נכון?

על מנת לפרסם את העסק שלכם בגוגל מפות עליכם בתחילה לפתוח חשבון ב"גוגל מי ביזנס" ולעדכן כמה שיותר פרטים בכרטיס העסקי כמו: כתובת, שעות פתיחה, מספרי טלפון תמונות וכו'. לאחר שהתהליך הושלם וקבלתם אישור מגוגל העסק שלכם יופיע בגוגל מפות!

הכרטיס העסקי שלכם ב"גוגל מי ביזנס" משפיע על הקידום של בית העסק בגוגל מפות. מה זאת אומרת? שעליכם לקדם את הכרטיס העסקי שלכם על מנת לקדם את בית העסק גם בגוגל מפות. לדאוג לפחות פעם בשבוע לעלות פוסטים ותמונות בכרטיס העסקי ולבקש מלקוחות מרוצים שידרגו ויוסיפו המלצות על בית העסק.

לעשות את זה נכון בגוגל מפות

  • לעשות בדיקה שלא רשמתם בעבר את העסק או שגוגל לא צירפה אותו באופן אוטומטי.
  • הצגת מידע על העסק כמו: כתובת, טלפון, שעות פעילות, דרכי הגעה וכו'.
  • אימות- גוגל מאמת שהעסק באמת קיים והיא עושה זאת דרך מכתב בדואר לכתובת של בית העסק ובו קוד בין 6 ספרות או בטלפון והמענה הקולי נותן לך 6 ספרות.
  • הזנת הקוד-לאחר שתזינו את קוד האימות בית העסק יהיה במצב סקירה בדרך כלל עד שבועיים. ולאחר מכן יהיה פעיל ויופיע בגוגל מפות.
  • לעלות פוסטים ותמונות לכרטיס העסקי ב"google my business" לפחות פעם בשבוע.
  • ביקורת- לבקש מלקוחות להשאיר המלצות ולדרג ב5 כוכבים את בית העסק. ניתן לשלוח לינק על מנת לדרג.
  • מיקום- הקרבה הפיזית של הלקוחות נותן קידום לבית העסק.

מפת האוצר

עם יותר ממיליארד משתמשים חודשיים גוגל מפות הוא אחד ממוצריה הפופולריים של ענקית האינטרנט. לבתי העסק זו פלטפורמה גדולה וחינמית לפרסם ולקדם את בית העסק, במיוחד בסביבה המקומית ונותנת אפשרות בסבירות גבוה להמיר מתעניין ללקוח.

חשוב לזכור שגוגל מפות מציגה נתונים רבים על דרכי הגעה למקום, זמן הגעה משוער, קווי תחבורה, מידע על העסק וקטגוריות חיפוש לסוגי השירותים, תמונות ודירוגים.

גוגל מפות נותנת ללקוחות את כל המידע הנדרש על העסק ואיך להגיע ישר אליכם מה שנותר לכם לעשות זה פשוט להיות שם! בליעד פתרונות פרסום אנחנו נדאג לשים אותך על המפה ולמצוא  יחד אתכם את האוצר!

תוכן עניינים

רוצים לשמוע על חידושים בעולם המיתוג והעיצוב?
השאירו פרטים והישארו מעודכנים עם הניוזלטר שלנו :) מבטיחים לא להעביר את הפרטים שלכם כמובן.
עקבו אחרינו:
לקוחות משוויצים בנו

הטופס נשלח בהצלחה ונציגנו ייצרו אתכם קשר בקרוב

start liad solutions

לקוחות חדשים מקבלים מאיתנו 10% הנחה, רוצה לקבל פרטים נוספים?